90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

22 listopada 2017
Kampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”
17 listopada 2017 r. Krajowe Centrum ds. AIDS zainicjowało kampanię edukacyjną „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promującą dialog międzypokoleniowy o zdrowiu, a zwłaszcza o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową, w tym HIV. Tego samego dnia rozpoczął się też Europejski Tydzień Testowania na HIV.
 
HIV nie wybiera, warto więc znaleźć czas na rozmowę z kimś, kto poradzi, jak się przed nim chronić. 
A jeśli doszło już do ryzykownego zachowania, gdzie i kiedy zrobić test. Można go wykonać anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania. Punkty konsultacyjno-diagnostyczne, które pracują przez cały rok, w czasie Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV, od 17 do 24 listopada, będą czynne dłużej. 
Ich adresy oraz godziny otwarcia dostępne są na stronie http://aids.gov.pl/pkd
więcej »
21 listopada 2017
Rzuć Palenie!
We wtorek 21 listopada br. w siedzibie WSSE w Łodzi odbyło się  spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia. 
 
Spotkanie rozpoczęło się wykładem dr n.med. Urszuli Sztuka-Polińskiej, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi. 
Temat wykładu "Skala problemu używania wyrobów tytoniowych w świetle najnowszych danych". 
więcej »
21 listopada 2017
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dn. 21.11.2017r. dotyczący jakości wody do spożycia z wodociągu zbiorowego w Mysłakowie

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu stwierdził brak przydatności do spożycia wody w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Mysłakowie z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym.

więcej »
18 listopada 2017
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dn. 17.11.2017r. dotyczący jakości wody do spożycia z wodociągu publicznego w Kołacinku gmina Dmosin

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzezinach stwierdził brak przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Kołacinku gmina Dmosin z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym.

więcej »
17 listopada 2017
18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

18 listopada przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA) ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską. Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności.

więcej »
17 listopada 2017
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dn. 17.11.2017r. dotyczący jakości wody do spożycia w wodociągach zbiorowego zaopatrzenia: wodociąg Skaratki i wodociąg Rzeczyce,
Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu stwierdził brak przydatności do spożycia wody w wodociągach zbiorowego zaopatrzenia: 
  • wodociąg Skaratki,
  • wodociąg Rzeczyce,
z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym.
więcej »
facebookGrypaOstrzeżenia publiczneSzczepienia ochronneSzczepienia.infoOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2016 r.DopalaczeObszarowa ocena jakości wody do spożycia woj. łódzkie 2016Bezpieczni na starcie