90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

26 sierpnia 2016
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 26 sierpnia 2016 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociągi w Sobieniu i Prawęcicach)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu stwierdził brak przydatności wody do spożycia w dwóch wodociągach publicznych, w Sobieniu i w Prawęcicach, z powodu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody.

więcej »
26 sierpnia 2016
Komunikat nr 11 z dnia 26 sierpnia 2016 r. (o kąpieliskach na terenie woj. łódzkiego w sezonie 2016)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi przekazuje informację dotyczącą przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach na terenie województwa łódzkiego.

więcej »
25 sierpnia 2016
Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!

Papierosy, alkohol, narkotyki. Śmiercionośne zabawki czas rzucić w kąt. Może pomoże wizualizacja.

więcej »
24 sierpnia 2016
Barszcz Sosnowskiego

Tuż obok? Na linii wzroku? Na horyzoncie barszcz Sosnowskiego? Nie zbliżać się! Nie dotykać! Jest szczególnie niebezpieczny w okresie letnim. Gdy panuje wysoka temperatura, lotne olejki eteryczne mogą uwalniać się z tej rośliny, osadzać na skórze i powodować oparzenia.  

więcej »
23 sierpnia 2016
Co warto wiedzieć o suplementach diety

Suplementy diety. Kupowane i zażywane coraz częściej. Coraz częściej nadużywane. Falę tabletek, ampułek czy saszetek niech zatrzyma jasny umysł: Suplementy diety to nie leki. Nie leczą ani nie zapobiegają chorobom – są środkami spożywczymi uzupełniającymi normalną dietę. Przeznaczone dla osób zdrowych, zawierają określone substancje odżywcze, w skoncentrowanej formie. Suplementy diety mogą korzystnie wpływać na nasz organizm, ale niewłaściwie stosowane – mogą bardzo zaszkodzić.

więcej »
19 sierpnia 2016
Czas kleszczy

Lato, kolorowe wycieczki za miasto, czysta radość dla zmysłów. Ale on też chce się przytulić. Kleszcz. Spacerując, grillując, smażąc się na kocu – pamiętaj o jego istnieniu.

więcej »
Bezpieczne wakacjeKąpieliskaSzczepienia ochronneDopalaczeOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuHigiena rąkOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2015 r.Bezpieczni na starcieObszarowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia 2015