90-046 Łódź, ul. Wodna 40, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

4 stycznia 2021
Informacje dla interesantów o funkcjonowaniu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Wykaz telefonów i adresów e-mail do komórek organizacyjnych WSSE w Łodzi.

W związku z  zagrożeniem epidemicznym związanym z występowaniem zakażeń spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2,  w trosce o zdrowie,  od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania zostaje zamknięta bezpośrednia obsługa interesantów w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, ul. Wodna 40 z wyłączeniem sytuacji nadzwyczajnych umówionych wcześniej. 

więcej »
4 stycznia 2021
Informacja Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego skierowana do lekarzy POZ w sprawie zgłaszania zleceń badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 pacjentom niesamodzielnym spełniającym kryteria kwalifikacji

Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w aplikacji gabinet.gov.pl, istnieje możliwość zlecania przez lekarzy POZ, testów w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 pacjentom niesamodzielnym (pacjenci, którzy nie mogą udać się na wymaz do mobilnego punktu pobrań „drive-thru”, z powodu swojego stanu zdrowia lub braku samochodu w domu).

więcej »
4 stycznia 2021
Informacja dla interesantów o funkcjonowaniu laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, do odwołania nie wykonuje badań próbek kału w kierunku Salmonella, Shigella do pracowniczej książeczki zdrowia oraz badania Sporali.

więcej »
20 stycznia 2021
Komunikat Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dn. 20.01.2021r. dotyczący braku przydatności wody do spożycia przez ludzi w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Żeromskiego 51 w Zelowie.

Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Żeromskiego 51 w Zelowie

więcej »
14 stycznia 2021
WARTO WIEDZIEĆ. 15 stycznia rozpocznie się rejestracja na termin szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80 lat
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
 
Osoby w wieku 18-69 lat będą mogły zgłosić 15 stycznia chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy wiekowej osoby te dostaną maila.
więcej »
13 stycznia 2021
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniono Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych.

więcej »
Sars-cov-2 statystykaKoronawirus_call_centerOstrzeżenia publiczne#SZCZEPIMYSIĘfacebookwodaGrypaSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2018 r.Bądź z nami, bądź bezpiecznyWFOŚiGWniepodlegla