90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

15 lutego 2019
Szkoła wolna od używek

Ruszyła III edycja ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od używek”, organizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. W tym roku zadaniem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych będzie nagranie i zmontowanie filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

więcej »
12 lutego 2019
Co warto wiedzieć o suplementach diety?

Pamiętaj: suplementy diety to nie leki. Nie leczą ani nie zapobiegają chorobom – są środkami spożywczymi uzupełniającymi normalną dietę. Przeznaczone dla osób zdrowych, zawierają określone substancje odżywcze, w skoncentrowanej formie. Suplementy diety mogą korzystnie wpływać na nasz organizm, ale niewłaściwie stosowane – mogą bardzo zaszkodzić.

więcej »
7 lutego 2019
Nowe programy edukacyjne w woj. łódzkim

Na mocy porozumienia pomiędzy Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi a Fundacją „Gwiazda Nadziei” rozpoczęła się realizacja programów edukacyjnych „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?”, których celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz nowotworu złośliwego skóry – czerniaka. Programy adresowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych woj. łódzkiego.  

więcej »
6 lutego 2019
Informacja nt. RASFF (Krajowego Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności)
6 lutego 2019
Bezpieczne ferie

11–24 lutego 2019 r. to czas ferii zimowych dla uczniów szkół woj. łódzkiego. Nadzór w zakresie sanitarno-higienicznym nad formami wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży, zgłoszonymi do Kuratorium Oświaty i zamieszczonymi w elektronicznej bazie https://wypoczynek.men.gov.pl, sprawuje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

więcej »
5 lutego 2019
Nowa piramida zdrowego żywienia

Instytut Żywności i Żywienia zaktualizował Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.

więcej »
żałobafacebooklogo stuleciaOstrzeżenia publiczneGrypaodraSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2017 r.ocena wodyBądź z nami, bądź bezpiecznyniepodlegla