90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

28 kwietnia 2017
Promieniowanie niejonizujące jest z nami

Komórka w lewej ręce, elektroniczna niania w prawej, pod pachą mikrofalówka, a w głowie transformator. Wczoraj, 27 kwietnia, w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi odbył się wykład „Promieniowanie niejonizujące. Co, gdzie, kiedy i czy szkodzi?”.  

więcej »
28 kwietnia 2017
Europejski Tydzień Szczepień 2017

W dniach 24–30 kwietnia br. trwa Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która edukuje w zakresie szczepień ochronnych, podkreśla ich znaczenie dla zdrowia publicznego, dąży do zwiększenia liczby osób zaszczepionych. W tym roku mówi o korzyściach wynikających ze szczepień na każdym etapie życia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Vaccines work”.

więcej »
26 kwietnia 2017
Informacja

Informacja dotycząca przyjmowania próbek do badań laboratoryjnych w dniu 2 maja br.

więcej »
26 kwietnia 2017
Wykład „Promieniowanie niejonizujące. Co, gdzie, kiedy i czy szkodzi?”

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi zaprasza na wykład „Promieniowanie niejonizujące. Co, gdzie, kiedy i czy szkodzi?”. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia br., o godz. 12.00, w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

więcej »
25 kwietnia 2017
Antytytoniowa akcja

24 kwietnia br., w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce, pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi utworzyli punkt konsultacyjny. 

więcej »
24 kwietnia 2017
25 kwietnia – Światowy Dzień Malarii

Jutro, 25 kwietnia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdowia (WHO) – Światowy Dzień Malarii. Sygnał ostrzegawczy dla globu. Sygnał dla podróżujących.

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2016 r.DopalaczeObszarowa ocena jakości wody do spożycia woj. łódzkie 2016Ostrzeżenia publiczneBezpieczni na starcie