90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

24 maja 2016
31 maja – Światowy Dzień bez Tytoniu

31 maja to ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Światowy Dzień bez Tytoniu. Jest o czym mówić. Palenie i papierosy to temat rzeka wciąż zatruwający cały świat. Jak podaje WHO, tytoń zabija ok. 6 mln osób rocznie na całym świecie, w tym 600 tys. biernych palaczy. A według badań przeprowadzonych w 2015 r. przez TNS Polska dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego – 24% Polaków pali papierosy regularnie.

więcej »
23 maja 2016
Czas kleszczy

Majówka. Zielona, wesoła, z ciepłym słońcem i z niechcianym towarzystwem – kleszczami. Spacerując, grillując, smażąc się na kocu – nie zapomnij o ich istnieniu. 

więcej »
20 maja 2016
Hektolitry wiedzy w auli WSSE w Łodzi

Woda – rozpłynęła się? wyparowała? była i się zmyła? Nie tym razem. Pozostanie w głowach gości na zawsze. 19 maja w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi mieszkańcy woj. łódzkiego chłonęli wiedzę podczas spotkania „Woda. Dla relaksu, do picia, dla życia”.

więcej »
19 maja 2016
Trzymaj formę!

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Walki z Otyłością (22 maja) przypominamy o coraz cięższym problemie dla ludzkości – nadwadze i otyłości.

więcej »
19 maja 2016
Konferencja „Ochrona zdrowia pracujących w perspektywie zdrowia publicznego”

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Ochrona zdrowia pracujących w perspektywie zdrowia publicznego” organizowaną przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi pod patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego. Celem konferencji, realizowanej w ramach europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”, jest zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników w zakresie dbałości o własne zdrowie w perspektywie wydłużającej się aktywności zawodowej, a także promowanie zrównoważonej pracy od początku życia zawodowego, idei zdrowego starzenia się oraz działań służących poprawie zdrowia pracujących.

więcej »
18 maja 2016
XIII Wojewódzka Konferencja Profilaktyczna „Wybrane problemy zdrowotne dzieci i młodzieży”

Wczoraj, 17 maja, w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się XIII Wojewódzka Konferencja Profilaktyczna „Wybrane problemy zdrowotne dzieci i młodzieży”. Konferencja, organizowana przez Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi, kierowana była do przedstawicieli władz lokalnych, kadry pedagogicznej szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pielęgniarek szkolnych, koordynatorów programów profilaktycznych oraz instytucji zajmujących się problematyką zdrowotną w woj. łódzkim. 

więcej »
Szczepienia ochronneDopalaczeOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuHigiena rąkOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2015 r.Bezpieczni na starcieObszarowa ocena jakości wody przeznaczonej do spożycia 2015