90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

1 września 2020
Informacje dla interesantów o funkcjonowaniu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Wykaz telefonów i adresów e-mail do komórek organizacyjnych WSSE w Łodzi.

W związku z  zagrożeniem epidemicznym związanym z występowaniem zakażeń spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2,  w trosce o zdrowie,  od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania zostaje zamknięta bezpośrednia obsługa interesantów w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, ul. Wodna 40 z wyłączeniem sytuacji nadzwyczajnych umówionych wcześniej. 

więcej »
23 września 2020
Informacja dla interesantów o funkcjonowaniu laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, do odwołania nie wykonuje badań próbek kału w kierunku Salmonella, Shigella do pracowniczej książeczki zdrowia oraz badania Sporali.

więcej »
25 września 2020
Informacja Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego skierowana do lekarzy POZ w sprawie zgłaszania zleceń badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 pacjentom niesamodzielnym spełniającym kryteria kwalifikacji

W związku z zamieszczonymi na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia algorytmami postępowania w przypadku konieczności zlecenia badań pacjentom w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2, przez lekarzy POZ, Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zamieszcza do stosowania:

więcej »
29 września 2020
Bieg po zdrowie – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami z dziedziny psychologii przygotował program antytytoniowej edukacji zdrowotnej pn. Bieg po zdrowie. Celem tego programu, który zostałobjęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zapobieganie lub opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży.

więcej »
29 września 2020
Komunikat Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 29.09.2020r. dotyczący warunkowej przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu Przedbórz ul. Korycińska 33 w powiecie radomszczańskim

Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku stwierdził warunkową przydatność wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z urządzenia wodociągowego Przedbórz ul. Korycińska 33 (z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym).

PPIS w Radomsku zobowiązał producenta wody do podjęcia działań naprawczych.

więcej »
25 września 2020
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
W Dzienniku Ustaw (poz. 1654/2020) opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 
więcej »
Sars-cov-2 statystykaKoronawirus_call_centerOstrzeżenia publicznefacebookwodaGrypaKąpieliskaSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2018 r.Bądź z nami, bądź bezpiecznyWFOŚiGWniepodlegla