90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

19 kwietnia 2018
Europejski Tydzień Szczepień w WSSE w Łodzi

Z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień 2018 (23–29 kwietnia) zapraszamy do punktu konsultacyjnego, który powstanie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Do wysłuchania – porady dotyczące szczepień ochronnych. Do pobrania – materiały informacyjne.

więcej »
24 kwietnia 2018
Uwaga, WZW A

W ostatnim czasie w woj. łódzkim, jak również w całej Polsce i całej Europie, odnotowywany jest wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Najlepszą metodą zapobiegania są szczepienia ochronne. Kiedy warto się zaszczepić? Zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych na rok 2018 szczepienia przeciwko WZW A zalecane są osobom wyjeżdżającym do krajów o wysokiej i pośredniej endemiczności zachorowań na WZW A, osobom zatrudnionym przy dystrybucji i produkcji żywności, usuwaniu odpadów komunalnych i płynnych nieczystości oraz przy konserwacji urządzeń służących temu celowi, a także dzieciom w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży, które nie chorowały na WZW A.  

więcej »
23 kwietnia 2018
Podróżuj bezpiecznie – zaszczep się

Na horyzoncie wakacje. Ocean, odległe lądy, żar tropików i to, co jest trochę ciemne, trochę ukryte: zagrożenia zdrowotne. Przed wieloma egzotycznymi chorobami zakaźnymi możemy ochronić się, stosując szczepienia. Jest to najskuteczniejszy sposób zapobiegania chorobom.

więcej »
17 kwietnia 2018
Informacja

4 maja 2018 r. będzie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi dniem wolnym od pracy. 30 kwietnia i 2 maja br. nie będzie czynna Kasa WSSE w Łodzi.

więcej »
19 kwietnia 2018
Ogłoszenie w sprawie bezpłatnych szczepień przeciwko odrze, śwince, różyczce dla osób, które miały kontakt z osobami podejrzanymi o zachorowanie na odrę z miejscowości Galewice
19 kwietnia 2018
Informacja

Informacja dotycząca przyjmowania próbek do badań laboratoryjnych w dniach 30 kwietnia i 2 maja 2018 r.

więcej »
facebookGrypaOstrzeżenia publiczneOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2017 r.Szczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeocena wodyBądź z nami, bądź bezpieczny