90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl
Telefon alarmowy: +48 697 992 297 (czynny całodobowo)

AKTUALNOŚCI

13 października 2015
Groźne pneumokoki

Pneumokoki (Streptococcus pneumoniae) to bakterie, które mogą być przyczyną bardzo poważnych chorób. Szczególnie narażone są małe dzieci do 5 r.ż. i osoby dorosłe powyżej 50 r.ż.  

więcej »
12 października 2015
Informacja dla podróżujących w rejon Bliskiego Wschodu i do Korei Południowej

Według danych WHO, do 30 września 2015 r. odnotowano łącznie na świecie 1583 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia MERS-CoV, w tym co najmniej 566 śmiertelnych. Nowe przypadki dotyczą głównie terenów endemicznego występowania wirusa MERS-CoV na Bliskim Wschodzie (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Katar, Iran, Jordania, Kuwejt, Liban, Egipt i Jemen) oraz ogniska wtórnego zakażenia w Korei Południowej. WHO nie zaleca wprowadzania żadnych ograniczeń w ruchu pasażerskim ani towarowym. Wskazane jest jednak, by turyści wybierający się w podróż w rejon Bliskiego Wschodu stosowali zalecane środki ostrożności.

więcej »
6 października 2015
Jedzmy owoce i warzywa

Pierwsze kroki złotej jesieni. I wysypujące się z jej kieszeni owoce i warzywa – skarb dla zmysłów i zdrowia. Już po jednym kęsie wybuchają w nas wieloma cennymi składnikami odżywczymi, takimi jak potas, magnez, błonnik pokarmowy, kwas foliowy, prowitamina A czy witamina C. Sięgajmy po nie jak najczęściej, by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją.

więcej »
2 października 2015
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 2 października 2015 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg w Strzyżowie)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie wydał decyzję administracyjną stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia w wodociągu w Strzyżowie z powodu pogorszenia jakości wody pod względem mikrobiologicznym.

więcej »
2 października 2015
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi zaprasza do udziału w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS, adresowanej do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych woj. łódzkiego.

więcej »
1 października 2015
II Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy – 1 października 2015 r.

1 października br. przypada II Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy, wskazujący na zagrożenia związane z zakażeniem wirusem grypy i popularyzujący stosowanie szczepień ochronnych przeciwko tej chorobie. 

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneDopalaczeHigiena rąkOstrzeżenia publiczneStres w pracyOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2014 r.Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu