90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

26 października 2016
Informacja

Informacja dotycząca przyjmowania próbek do badań laboratoryjnych w Punkcie przyjmowania prób i wydawania wyników WSSE w Łodzi.

więcej »
25 października 2016
Uwaga, pneumokoki

Pneumokoki (Streptococcus pneumoniae) to bakterie, które mogą być przyczyną bardzo groźnych chorób. Szczególnie narażone są małe dzieci do 5 r.ż. i osoby dorosłe powyżej 50 r.ż. Do zakażeń pneumokokowych dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym w związku z występowaniem grypy, która uszkadza nabłonek dróg oddechowych i ułatwia pneumokokom wnikanie w śluzówkę.   

więcej »
24 października 2016
Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2016

Koło życia, a w nim życie zawodowe i ideał na wyciągnięcie ręki: praca, która troszczy się o nas, na każdym etapie. Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Będzie trwał w dniach 24–28 października w ramach kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie” Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA). 

więcej »
24 października 2016
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 24 października 2016 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociągi w Goszczanowie i Brąszewicach)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sieradzu stwierdził przydatność do spożycia wody w dwóch wodociągach publicznych, w Goszczanowie i Brąszewicach.

więcej »
21 października 2016
24 października – Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października jest Światowym Dniem Walki z Otyłością. Czym dla nas może być ta data? Inspiracją do zmian zarówno w mikroświecie, jak i w skali globalnej. Zadbajmy więc o własne zdrowie (czyli życie długie i szczęśliwe), zrzućmy trochę kilogramów i zatrzymajmy otyłość – epidemię XXI w. 

więcej »
21 października 2016
Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi z dnia 21 października 2016 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg w Sypniu)

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu stwierdził przydatność do spożycia wody w wodociągu publicznym w Sypniu.

więcej »
GrypaSzczepienia ochronneDopalaczeOstrzeżenia publiczneProfilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniuHigiena rąkOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2015 r.Bezpieczni na starcie