Wersja graficzna
90-046 Łódź, ul. Wodna 40, tel.: +48 42 25 36 200, e-mail: wsselodz@pis.lodz.pl

AKTUALNOŚCI

23 maja 2019
25-31 maja: Europejski Tydzień Walki z Rakiem

W najbliższą sobotę rozpocznie się Europejski Tydzień Walki z Rakiem. Jak podkreśla Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), w 2018 r. zmarło z powodu nowotworów 9,6 mln ludzi. To prawie jedna szósta wszystkich zgonów na świecie. 

więcej »
21 maja 2019
Szkoła wolna od używek

„Szkoła wolna od używek” dociera do etapu krajowego... Podczas tegorocznej, III edycji konkursu oceniono w całej Polsce 142 prace konkursowe. Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi wpłynęło 6 prac z 6 powiatów woj. łódzkiego.

więcej »
20 maja 2019
Komunikat Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 20 maja 2019 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg Stary Waliszew)

Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu wydał decyzję administracyjną stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Stary Waliszew – z powodu pogorszenia jakości wody pod względem fizykochemicznym.

więcej »
20 maja 2019
Konferencja „Ochrona zdrowia pracowników narażonych na cytostatyki występujące w środowisku pracy”

16 maja br. odbyła się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi konferencja szkoleniowa pn. „Ochrona zdrowia pracowników narażonych na cytostatyki występujące w środowisku pracy szpitali”, zorganizowana przez Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w ramach europejskiej kampanii informacyjnej „Substancje niebezpieczne pod kontrolą”.

więcej »
17 maja 2019
Komunikat Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 17 maja 2019 r. dotyczący jakości wody do spożycia (wodociąg Nieborów)

Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łowiczu stwierdził przydatność wody do spożycia w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Nieborów.

więcej »
15 maja 2019
Trzymaj formę!

Z okazji przypadającego 18 maja Europejskiego Dnia Otyłości 2019 (European Obesity Day), przypominamy o coraz cięższym problemie dla ludzkości – nadwadze i otyłości.

więcej »
facebooklogo stuleciaOstrzeżenia publiczneOcena stanu sanitarnego woj. łódzkiego w 2018 r.odraSzczepienia ochronneSzczepienia.infoDopalaczeocena wodyBądź z nami, bądź bezpiecznyniepodlegla